Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT]Jak dobrze na początek rozwinąć serrwer.Silnik 7.2.1 i wyżej...


Bartekst222

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jeśli zrobiłeś serwer, i nie wiesz jak go rozwinąć to poradnik w sam raz dla ciebie!

 

Po pierwsze, zabezpieczenie paneli.

 

Jak zabezpieczyć PhpMyAdmin?

 

 

Jeśli macie silnik 7.2.1 to zmieniacie w plikach:

serwer_1

serwer_2

serwer_szablon

 

w pliku lib/config.php fragment:

 

$config['db_pw'] = 'plemionka';

na

$config['db_pw'] = 'Twoje Nowe Hasło';

 

oraz w configs/configs.php fragment

 

//hasło bazy danych (ogólnej):
$config->add_config('db_pass','plemionka');

na

//hasło bazy danych (ogólnej):
$config->add_config('db_pass','Twoje Nowe Hasło');

 

Następnie wchodzimy w panel phpmyadmin, wchodzimy w index_tw

Klikamy w "Uprawnienie"

Jest tam taka tabelka:


Użytkownik Host Typ Uprawnienia Nadawanie Działanie root localhost
globalnie

ALL PRIVILEGES

Tak


Edytuj

 

 

Klikamy w edytuj,szukamy takiego czegoś:

Zmień hasło
Brak hasła Hasło: Ponownie:

 

Zaznaczamy Hasło i wprowadzamy tam swoje nowe hasło.

A jeśli macie silnik 7.2 By Bartekst221 musicie jeszcze zmienić w

support/config/config.php

 

Linijkę $db_pw = 'plemionka';

na

$db_pw = 'Twoje Nowe Hasło';

 

 

 

Zabezpieczenie admin.php

 

 

Jeśli macie silnik 7.2.1 wchodzicie w configs/configs.php i linijkę



//Hasło do admina:
$config->add_config('admin_pass','plemionka_adm');

Edytujecie, tekst "plemionka_adm" zmieniacie na swoje nowe hasło.

 

Jeśli macie silnik 7.2 By Bartekst221 to musicie jeszczę te linijkę zmienić:

//Login do admina:
$config->add_config('admin_id','Admin');

 

I admin zmieniacie na swój nowy login.

 

 

 

Support

 

 

Jeśli macie silnik 7.2.1 to polecam wam zainstalować system supportu.

Ja nie mam dobrze działającego supportu do instalacji na serwer, ale silnik 7.2 posiada już wbudowany support.

 

 

 

 

Forum

 

Nieważne na jakim silniku, forum na 90% nigdy się nie pojawi.Ale a serio, poleca, jego instalację która pomoże w kontakcie z userami.

 

 

 

Wiki

 

Polecam również dodanie na swój serwer wiki, tylko dobrze rozwiniętego.

 

 

 

To tyle, jeśli chcecie serwer mieć dłużej.Później poszukajcie nowych adminów i jakichś programistów,grafików którzy pomogą wam prowadzić serwer.Nigdy nie działajcie w pojedynkę!

 

 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Kościół trzeba pisać od 0, mam z tym problem bo nie mogę ustalić jego pozycji w wiosce oraz dodać na mapę bonusu i zasięgu.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...